Už ste niekedy niekoho počuli povedať: „Mal som pekelnú cestu do práce?" Poďme si položiť niekoľko otázok. Koľko denne cestujete? Koľko verejných toaliet musíte na svojej ceste navštíviť? Zmenili ste niekedy trasu, aby ste sa k jednej z nich dostali? Pri normálnom krvácaní žena v priemere stratí asi 80 ml krvi a počas 3 hodín spotrebuje 1 vložku alebo 1 tampón. Ak nepatríte do tejto kategórie, je pravdepodobné, že vaša menštruácia nie je zdravá a dokonca môžete trpieť maternicovými myómami...

People hold each other hands standing before the underground train

Ako dlho trvá vaše denné cestovanie?

Dochádzanie sa považuje za bežnú súčasť moderného života. Či už ideme autobusom, cestujeme vlakom alebo šoférujeme vlastné auto, aby sme sa dostali tam, kam potrebujeme, môžeme v dopravnom prostriedku denne tráviť veľmi veľa času. Ako to ovplyvňuje naše zdravie? Jeden z troch zamestnancov s dojazdom dlhším ako 90 minút uviedol, že má problémy s krkom alebo chrbtom, čo im spôsobilo opakovanú bolesť v uplynulých 12 mesiacoch1. Je tiež pravdepodobné, že môžu mať problémy s vysokým cholesterolom, prípadne vysokým BMI indexom1. Tiež bolo dokázané prepojenie medzi dlhým dochádzaním do práce a emocionálnym blahobytom. Výsledky ukazujú, že zamestnanci s dlhšou dobou cestovania sú počas dňa viac nepokojní, a to práve kvôli dĺžke dochádzania.  A keď sa k tomu pridajú aj problémy so silnou menštruáciou alebo maternicovými myómami, ako sa s tým vyrovnáte?

Ako sa tam dostanete?

Najbežnejšou formou dopravy je auto, vlak a autobus. Zatiaľ čo sa auto môže zdať ako najatraktívnejšia možnosť z uvedených, musíte počítať s časovou rezervou na parkovanie, aby ste našli miesto dostatočne blízko k vášmu cieľu, čo môže byť problém najmä vo väčších mestách. Pri autobuse alebo vlaku riskujete meškanie alebo vás čaká niekoľko prestupov. Bolesť a silné krvácanie spojené s maternicovými myómami môžu spôsobiť, že budete musieť vynaložiť dosť veľa energie na to, aby ste sa dostali na miesto určenia načas a bez zbytočných nervov.

Čo vám prichádza na pomoc?

Existuje rýchla pomoc, ktorú môžete využiť takmer okamžite, ak dlho cestujete s nepríjemnými príznakmi silnej menštruácie. Padne vám na úžitok, ak sa oboznámite s voľne dostupnými toaletami počas vašej trasy. Táto znalosť vám umožní promptne zareagovať v prípade kritickej situácie s vašou menštruáciou. Prípadne si už dopredu naplánujte prestávky, ktoré absolvujete, aby ste sa prípadnej kríze vopred vyhli. Pravdepodobne so sebou nosíte tašku so všetkými vecami, ktoré by ste mohli potrebovať. Na cestu si radšej dajte pohodlné oblečenie, ktoré si v práci alebo na mieste určenia prezlečiete, aby ste nemali zbytočné obavy zo zašpinenia.

Bude to však stačiť?

Bohužiaľ, rýchla pomoc postačí len na malú chvíľu. Kto by chcel cestovať do práce s cestovnou taškou plnou vložiek, tampónov a náhradného oblečenia. Prečo zbytočne trpieť a plánovať si cestu do práce pomaly týždeň vopred vzhľadom na aktivity, ktoré vás v práci čakajú? Nebolo by jednoduchšie vyriešiť problém silnej menštruácie a prípadne aj maternicových myómov raz a navždy? Je čas navštíviť svojho lekára a zhodnotiť s ním, aké máte možnosti pre vašu správnu liečbu, aby sa vám zlepšila nielen cesta do práce, ale aj celková kvalita života.

Je načase postarať sa o seba a svoje ženské zdravie, aby ste si pri najbližšej dopravnej zápche už len povzdychli, že prídete do práce neskoro a nemuseli riešiť existenčné krízové situácie so silnou menštruáciou.  Viac o príznakoch myómov a liečebných metódach  sa dozviete na našich stránkach.

 

ZDROJ:

1Gallup-Healthways Well-Being Index Júl 2009 - Jún 2010 "Úspora medzi pracovníkmi s dlhým dochádzaním" Steve Crabtree

Častá menštruácia ako zdroj novodobých ženských ochorení

Každá doba prináša so sebou trendy, ktoré sa odzrkadľujú aj na problémoch, aké riešia ženy so svojimi lekármi. V minulosti to možno boli časté tehotenstvá a pôrody, ktoré vedeli ženu veľmi vyčerpať.

Prečítať viac

5 krokov k zdravej menštruácii

Zdravá menštruácia je snom každej ženy, ktorá niekedy pocítila nepríjemnosti spojené s menštruačným krvácaním. Príčin, ktoré spôsobujú nepríjemnosti je veľa, ale ako to celé zvládnuť? Cesta za zdravou menštruáciou nemusí byť ľahká, ale vydať sa na ňu musíte.

Prečítať viac

V klimaktériu nemusíte trpieť

Menopauzálna hormonálna liečba znižuje až úplne odstraňuje nepríjemné príznaky klimakterického syndrómu. Jej úspešnosť je až 90 %!

Prečítať viac

© 2018 - 2024 Gedeon Richter Slovakia s.r.o